Okna i drzwi /     okna FAKRO:


Firma FAKRO to prywatna firma rodzinna, która powstała w 1991 roku. Jest najbardziej dynamiczną i najszybciej rozwijającą się firmą w branży okien dachowych na świecie. Przez kilkanaście lat z małej rodzinnej firmy rozwinęła się w międzynarodową korporację. 

Celem firmy jest dostarczanie najwyższej jakości produktów związanych z poddaszem, spełniających oczekiwania klientów na całym świecie. Stawiając sobie te cele troszczymy się jednocześnie o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów oraz ochronę środowiska.Co wyróżnia okna FAKRO?BEZPIECZEŃSTWO I ANTYWŁAMANIOWOŚĆ
Okna dachowe FAKRO zostały przetestowane pod względem konstrukcji i produkcji przez niezależnych ekspertów TÜV SÜD Product Service i są oznakowane logo TÜV SÜD.


Okna dachowe poza podstawowymi funkcjami, doświetleniem i wentylacją, muszą również zapewnić bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed przypadkowym wpadnięciem do wnętrza budynku


 


Okna wykonane w systemie topSafe posiadają podwyższoną odporność na włamanie. Okna dachowego FAKRO nie da się w łatwy sposób otworzyć, np. poprzez dynamiczne naciśnięcie nogą na górną, zewnętrzną część okna. Nie spowoduje to otwarcia skrzydła czy wyrwania zawiasów. Można spokojnie spać wiedząc, że w dachu zamontowane są najbezpieczniejsze okna dachowe FAKRO odporne nie tylko na każdą pogodę.

BEZOBSŁUGOWA WENTYLACJAZ uwagi na szczelność stolarki otworowej stosowanej w nowoczesnym budownictwie mogą pojawiać się problemy z prawidłową wentylacją, co może powodować kondensację pary wodnej w pomieszczeniach. W celu ograniczenia tego zjawiska, w oknach FAKRO stosowane są różnego rodzaju nawiewniki. Automatyczny nawiewnik V40P o wydajności do 52m3/h (wartość bez filtra w profilu, z filtrem do 40m3/h przy różnicy ciśnień 10Pa, w zależności od szerokości okna) poprzez automatyczną regulację wielkości kanału przepływu dostarcza optymalną ilość powietrza do pomieszczenia zapewniając zdrowy mikroklimat na poddaszu oraz oszczędność energii cieplnej.

Automatyczny nawiewnik V40P* gwarantuje oszczędność energii i zapewnia przy zamkniętym i rówież otwartym nawiewniku wodoszczelność 600 Pa. Nawiewniki innych okien gwarantują przy otwartym nawiewniku wodoszczelność do 250 Pa.WIĘCEJ NATURALNEGO ŚWIATŁA = WIĘKSZA ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ
Ciepłe promienie słońca „wlewają" w nas optymizm i dodają chęci do aktywnego życia.

Konstrukcja okien dachowych FAKRO zapewnia więcej światła i możliwość lepszego doświetlenia wnętrza. Dzięki umieszczeniu nawiewnika w górnej części ościeżnicy okna FAKRO posiadają do 6% większą powierzchnię przeszklenia w porównaniu z konkurencyjnymi produktami o tych samych rozmiarach. Dostępne w ofercie FAKRO okna dachowe o dużych wysokościach zapewniają doskonałe doświetlenie pomieszczenia oraz łatwy kontakt wzrokowy z otoczeniem. Zapewniają również równomierny rozkład światła w pomieszczeniu.

Ogrzewanie nie musi dużo kosztować.

Zimą energooszczędne okna dachowe pozwalają na oszczędność energii cieplnej. Okna dachowe to nie tylko światło, ale także pasywne pozyskiwanie ciepła w zimie i utrzymywanie go wewnątrz dzięki energooszczędnej konstrukcji. Okno dachowe FTT U8 Thermo o współczynniku Uw=0,58W/m2K, dostarczane i montowane wraz z kołnierzem uszczelniającym EHV-AT Thermo, to najcieplejsze okno dostępne na rynku.WYGODNA OBSŁUGAUmieszczenie klamki w dolnej części skrzydła zapewnia możliwość prawidłowego montażu okien dachowych, zgodnego z normą DIN 5034-1, która wskazuje 220cm jako minimalną wysokość nad podłogą na jakiej powinna znajdować się górna krawędź szyby.

Co więcej, zgodnie z instrukcją Instytutu Techniki Budowlanej nr 343/96 „...nawiewniki należy instalować na wysokości nie niższej niż 200 cm nad poziomem podłogi, licząc od dolnej krawędzi nawiewnika". W oknach FAKRO nawiewnik umieszczony jest w górnej części ościeżnicy. Aby okno było zamontowane zgodnie z przepisami, górna krawędź okna powinna znajdować się na wysokości 220 cm. Zalecany montaż okien FAKRO (dolna krawędź okna) na poziomie 110 - 140 cm od podłogi spełnia wymagania stawiane przez przepisy oraz zapewnia bardzo dobre doświetlenie i gwarantuje kontakt wzrokowy z otoczeniem.

Przy takim montażu klamka jest zawsze w zasięgu ręki. Wyższy montaż okien powoduje, że nawet wysoka osoba może wygodnie stać przy otwartym oknie, również o konstrukcji obrotowej. 

Aby zobaczyć pełną ofertę FAKRO otwórz katalog produktów.

 

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych oraz analizy zachowań użytkowników. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki zgadzasz się na ich korzystanie oraz ich zapis w pamięci urządzenia. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Wykonanie: Studio Rimm