Rolety / Rolety zewnętrzne:

Rolety zewnętrzne w zależności od ich konstrukcji, można zamontować zarówno w nowo budowanym jak też w istniejącym domu. Ich właściwości izolacyjne wpłyną niewątpliwie na energooszczędność, uchronią przed dokuczliwym hałasem, upałem i nadmiernym nasłonecznieniem, ale przede wszystkim utrudnią wstęp niepożądanym gościom. Nowoczesne rolety zewnętrzne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ponadto dzięki dostępnej szerokiej gamie kolorystycznej można je idealnie dostosować zarówno do nowoczesnych, jak również tradycyjnych obiektów architektonicznych.

Sterowanie roletą może odbywać się za pomocą zwijacza na taśmę, korby, można ją również wyposażyć w silnik elektryczny ze zdalnym sterowaniem.

Rolety zewnętrzne składają się z trzech podstawowych elementów:

- skrzynki z rurą nawojową,

- pancerza zbudowanego z połączonych ze sobą profili zakończonych listwą dolną,

- pionowych prowadnic.

W roletach zewnętrznych mamy możliwość zastosowania mechanizmów blokujących, które uniemożliwiają podniesienie opuszczonego pancerza od zewnątrz, np.: rygle automatyczne, zamek baskwilowy, wieszaki blokada czy kątowniki blokujące. W zależności od typu rolet zewnętrznych mamy wiele możliwości konstrukcyjnych takich jak np.: wykonanie kilku pancerzy w jednej skrzynce, wbudowanie do rolety moskitiery rolowanej, obsługa automatyczna poprzez zdalne czujniki i sterowniki. Ciekawe rozwiązanie stanowią rolety zewnętrzne zintegrowane ze zwijaną moskitierą. Zastosowane rozwiązanie konstrukcyjne pozwala sterować samą moskitierą.

Wybór typu rolety, a także sposób jej montażu uzależniony jest od tego, na jakim etapie budowy domu podjęto decyzję o zastosowaniu rolet zewnętrznych: na etapie projektów, w trakcie budowy czy już w gotowym obiekcie.

Z uwagi na konstrukcje, technologię montażu rolety zewnętrzne  możemy podzielić na:

- rolety zewnętrzne elewacyjne (natynkowe);

- rolety naokienne (nasadkowe);

- rolety zewnętrzne podtynkowe.

 

 


Powyższy opis i zdjęcia pochodzą ze strony: www.anwis.pl 

 

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych oraz analizy zachowań użytkowników. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki zgadzasz się na ich korzystanie oraz ich zapis w pamięci urządzenia. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Wykonanie: Studio Rimm