Rolety / ____ naokienne / nasadkowe :

Główne zalety rolet zewnętrznych:

1/ Szeroka gama kolorystyczna pozwala idealnie dostosować rolety zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych obiektów architektonicznych.

2/ Termoizolacja: zastosowanie rolet zewnętrznych w obiekcie pozwala ograniczyć zużycie energii w sezonie grzewczym nawet do 30%, latem obniżyć temperaturę w pomieszczeniach o blisko 10°C. Kiedy rolety są opuszczone, pomiędzy szybą i pancerzem rolety tworzy się rodzaj poduszki powietrznej, nieruchome powietrze staje się doskonałym izolatorem chroniącym pomieszczenie przed utratą ciepła. Tak dzieje się w warunkach zimowych. Latem pancerz rolety chroni nas przed promieniami słonecznymi i razem z poduszką powietrzną nie pozwala ciepłu przenikać do wnętrza budynku.

3/ Ochrona przed hałasem: skutecznie zmniejszają natężenie hałasu, nawet o 14 dB, a także zabezpieczają otwory okienne i elewację przed zniszczeniem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

4/ Perforacje zastosowane w pancerzu rolety zewnętrznej pozwalają na wietrzenie pomieszczenia przy opuszczonej rolecie.

5/ Sterowanie i komfort użytkowania - może odbywać się przy pomocy taśmy, linki lub korby albo za pomocą silnika elektrycznego przy użyciu przełącznika lub pilota. Nowoczesne rolety zewnętrzne pozwalają na łatwe sterowanie za pomocą pilota, programatorów czasowych lub czujników. Mogą być również sterowane całkowicie automatycznie np. o określonej godzinie będą się zamykały lub otwierały zależnie od pogody z wykorzystaniem czujników wewnętrznych i zewnętrznych (symulacja obecności w domu). Można również sterować roletą na odległość za pomocą telefonu.

6/ Zabezpieczenie przed włamaniem i prywatność w domu – rolety zewnętrzne chronią wnętrze domu przed ciekawością ludzi, można też uczynić z nich trudną do sforsowania przeszkodę, jeśli dodatkowo wyposażymy je w skuteczne zabezpieczenia.

7/ Rolety zewnętrzne mogą być wyposażone w moskitiery zintegrowane, dodatkowo uzyskując funkcję ochrony przed insektami.

 

Dodatkowe zabezpieczenia – mechanizmy blokujące:

• rygiel ręczny – zamontowany z obu stron listwy dolnej pancerza, uniemożliwia podniesienie rolety z zewnątrz. Zablokowanie następuje poprzez ręczne zasunięcie rygli.

• rygiel automatyczny – nie wymaga obsługi ręcznej, działanie polega na automatycznym wysunięciu i wsunięciu sworznia rygla w otwory wykonane w prowadnicach.

• zamek baskwilowy – zamontowany w listwie dolnej lub w listwie zamkowej. Przekręcenie kluczyka powoduje wysunięcie z obydwu stron listwy końcowej sztab, wsuwanych w otwory prowadnic.

• wieszak blokada, wieszak lock to play – praca wieszaków polega na dociśnięciu i zablokowaniu od góry zamkniętej rolety uniemożliwiając podniesienie jej od zewnątrz.

• kątownik blokujący – system blokuje listwę pancerza przy próbie podniesienia rolety od zewnątrz.

• inne metody zabezpieczeń - zastosowanie zintegrowanego z roletami systemu alarmowego.

 

Roleta zewnętrzna naokienna BeClever

Charakterystyka: 

• Montażu skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzaniem we wnęce 

• Profil adaptacyjny umożliwia montaż rolety na oknie PVC, drewnianym oraz aluminiowym 

• System umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic: od zewnątrz, od wewnątrz, obustronnie lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać bez zabudowy. 

• Estetyczna pokrywa rewizyjna z funkcjonalnym zamkiem umieszczona od dołu skrzynki rolety 

• Dodatkowe wzmocnienia skrzynki zapewniają stabilność przy dużych gabarytach 

• Różne ocieplenia skrzynki rolety pozwalają na optymalne dopasowanie do warunków klimatycznych • Możliwość wykonania rolety zintegrowanej z moskitierą rolowaną

Dostępne rodzaje profilu:

- PA 39

- PA 45

- PA 52

Zadzwoń i zapytaj o DARMOWĄ wycenę rolet: 327202121
Możesz również wysłać zaptanie na maila: biuro@bram.pl
 
 
 
Powyższa treść i zdjęcia pochodzą ze strony www.anwis.pl oraz z katalogu Rolety zewnętrzne ANWIS Komfort i bezpieczeństwo.

 

 

 

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych oraz analizy zachowań użytkowników. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki zgadzasz się na ich korzystanie oraz ich zapis w pamięci urządzenia. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Wykonanie: Studio Rimm